09120138760 ساعات تماس: 10 صبح تا 6 عصر
info@theloungelc.com

مرکز آموزش زبان دلانژ

British vs. American accent
7 فوریه 2021

لهجه آمریکایی بهتره یا لهجه بریتانیایی؟

لهجه بریتانیایی یا آمریکایی؟ کدوم رایجتره؟

همه اینا سوالاتی هستن که زبان آموزان تمام وقت باهاشون درگیرن و بنظر میرسه تا این لحظه کسی نتونسته جواب قانع کننده ای به این سوال بده. صحبت کردن مهم ترین بخش یادگیری یک زبان هست. وقتی یه نفر میخواد میزان درک ما از یک زبان رو بفهمه ازمون میخواد حرف بزنیم بخاطر همین هم داشتن accent الویت پیدا میکنه.

در این مقاله ما این سوال رو بررسی میکنیم، راجع به هر دو accent حرف میزنیم و سعی میکنیم برای این سوال جواب درستی ارائه بدیم. در بحث  listening  میتونیم انتخاب کنیم که کدوم  accent  کار بشه ولی برای speaking ، کسی که زبان مادریش انگلیسی نیست خیلی کم پیش میاد که بطور کامل و مسلط با اون لهجه صحبت کنه. در کل کسی که قصد داره یکی از این دو accent رو یادبگیره و به اون تسلط کافی داشته باشه باید کفش آهنی به پا کنه و باید روی مخارج آوایی و تولید اصوات خیلی کار بکنه. در آخر هم باید بدونین که accent کمترین اهمیت رو در بحث آموزش داره و مهمترین موارد استفاده درست از ساختارها و برقراری ارتباط هستن. اگه زبان آموز نتونه ساختار درستی بسازه، حرف زدن با غلیظ ترین accent هم ارزشی نداره.

اولین سوالی که باید از خودتون بپرسید اینه که کدوم یکی رو دوست دارم؟ شما حتما هر دوی این accent ها رو شنیدین پس باید تصمیم بگیرین که کدوم یکی از اونها براتون جذاب تره و دوس دارین با اون accent  صحبت کنین.

دومین سوال اینه که به کدوم یک از این دو accent احتیاج دارین؟ اگه قراره برای ادامه تحصیل برین آمریکا خب منطقیه که روی American accent تمرکز کنین ولی اگه قراره با شرکت بریتانیایی همکاری داشته باشین یا در دانشگاه های انگلیس درس بخونین پس سعی کنین روی British accent کار کنین.

با جواب دادن به این دو تا سوال مسیر براتون روشن میشه و نیازتون رو درک میکنین و برحسب اون شروع به یادگیری کنین.

 

لهجه آمریکایی

 

 

لهجه آمریکایی ( American accent )

لهجه آمریکایی محبوبترین و پراستفاده ترین لهجه هست. لهجه اصلی آمریکایی، لهجه نیویورکی هست. این accent در طول سالها بواسطه سینما، موسیقی و تلویزیون در کل جهان پخش شده. شاید به این دلیل که حالت غیررسمی داره و قابل فهم تره.

 

لهجه بریتانیایی

 

 

لهجه بریتانیایی ( British accent )

اولین چیزی که با شنیدن لهجه بریتانیایی به ذهن بیشتر مردم میرسه، شبکه BBC  هست. اتفاقا لهجه اصلی بریتانیایی، BBC accent  هست. لهجه بریتانیایی حالت خشک و تا حدودی رسمی داره و خیلی هم بخاطر همین از یادگرفتن این accent صرف نظر میکنن ولی نباید فراموش کرد که جذاب ترین لهجه، بریتانیایی هست. این accent هم هوادارای خودش رو داره و پیچیده تر از لهجه آمریکایی هست.

یه نکته رو درنظر داشته باشین که شهرهای مختلف انگلیس و آمریکا با یه accent صحبت نمیکنن و تفاوتی بین لهجه های اونا هست. مثالا اهالی لندن خیلی از accent دانکستر و بیرمنگام چیزی متوجه نمیشن. قطعا ما نمیخوایم همه این ها رو یادبگیریم و بیشتر سعی میکنیم روی دو accent آمریکایی و بریتانیایی که خواهان بیشتری دارن کار کنیم ولی هرکدوم از این دو accent رو که انتخاب کردین فراموش نکنین که تفاوت های بینشون رو هم یادبگیرین.

حالا تصمیم گیری با شماست که کدوم یکی از این accent ها رو انتخاب کنین.

ارسال پاسخ