09120138760 ساعات تماس: 10 صبح تا 6 عصر
info@theloungelc.com

مرکز آموزش زبان دلانژ

۲۹ مهر ۱۳۹۸

چرا پادکست؟

تکنولوژیهای جدید همیشه تاثیر زیادی روی آموزش دارن و پادکستها هم از این قاعده مستثنا نیستن. بسیاری از موسسات آموزشی در حال برچیدن کتابهای درسی و سرمایه گذاری در وسایل یادگیری پیشرفته تر هستن. پادکستها به عنوان یکی از جدیدترین رسانه ها، از سردمداران این تغییرات محسوب میشن.

بسیاری از موسسات آموزشی که پادکستینگ رو در سیستم آموزشی خودشون قرار دادن نتایج مثبتی رو دریافت کردن. این رو میتوان به سهولت در ایجاد و استفاده از پادکستها و همچنین روشهای مختلفی که این پادکستها باعث افزایش تجربه یادگیری زبان آموزان میشن نسبت داد. به عنوان مثال زبان آموزی که میخواد پادکست خودش رو تولید کنه ابتدا با گوش دادن به فایلهای صوتی مختلف، مصاحبه ها و ….خودش رو اماده میکنه. در قدم بعدی زبان آموز زمان کافی برای تامل داره تا درباره موضوع خودش مطالعه کنه، خط داستانی خودش رو مشخص کنه تا پادکست خودش رو تولید کنه. نقش مدرس در این مرحله دریافت تکالیف صوتی زبان آموز و بررسی انها از منظر (structure,use of vocabulary,use of grammar,stress,pronunciation,intonation) و دادن فیدبک هست. زبان آموز با گرفتن بازخوردهای مدرس سعی میکنه تا مشکلاتش رو برطرف کنه، مهارتهای خودش رو با native speaker مقایسه کنه و یه پادکست بهتر تحویل بده. در واقع در همین پروسه گرفتن فیدبک و سعی در تولید بهتر یادگیری صورت میگیره.

 به طور کلی هم زبان آموز و هم مدرس میتونن ازمزایای این تکنولوژی بهره ببرن و در هر جایی که هستن ازش استفاده کنن و علاوه بر اون  با رشد سریع و مداوم تولید و استفاده از پادکستها، این تکنولوژی نمیتونه نادیده گرفته بشه.

ارسال پاسخ