09120138760 ساعات تماس: 10 صبح تا 6 عصر
info@theloungelc.com

مرکز آموزش زبان دلانژ

22 ژوئن 2021

۳ راه برای بهبود lexical resource

دربلاگ قبل راجع به lexical resource صحبت کردیم و گفتیم که  یکی از ۴ معیار اصلی نمره دهی و ارزیابی آزمون آیلتس هست که بر روی محدوده واژگان candidate تمرکز میکنه.Lexical resource به معنی واژگان هست.candidate باید از واژگان مفید که غیر معمول هستن در آزمون آیلتس استفاده کنه.

در این بلاگ چند tip را بررسی میکنیم که به شما کمک میکنن تا examiner را تحت تاثیر قرار بدین.

۱٫کلمات را تکرار نکنین: از اسامی، افعال و صفات معمول و رایج بیس از حد استفاده نکنین. ممکنه به خاطر تکرار زیاد همان واژگان اصلی، نمره از دست بدیت. اگر از کلمات ساده استفاده می کنین، مانند “growing” در یک جمله، همان کلمه را در جمله دیگر با “increasing” جایگزین کنین. این باعث میشه که examiner تحت تأثیر قرار بگیره و نمره خوبی بگیرین. معمولاً برای همه کلمات، مترادفی بهتر و پیشرفته تری وجود داره. نمره خوب آیلتس به طور خاص به انتخاب کلمات شما بستگی داره.

۲٫از collocations استفاده کنین: collocations به شما این امکان رو میدن که افکارتون را به راحتی بیان کنین. این نشان میده که شما تسلط خوبی بر زبان دارین. واژگان مرتبط با موضوع را پیدا کنین: دامنه لغات ما نشان میده که زبان ما از نظر کلمات چقدر غنی هست. برای نشان دادن دامنه وسیعی از واژگان، باید کلمات خاص مربوط به موضوع را بدانیم. سعی کنین کلمات اساسی را که با زمینه ها و صنایع مرتبط هستن را یاد بگیرین. این به شما کمک میکنه از واژگان مناسب با موضوع مرتبط استفاده کنین.

۳٫تمام کلمات را paraphrase نکنین.
این واقعیت را قبول کنین که نمیتونیم همه ی کلمات رو paraphrase کنیم. کلمات زیادی وجود دارن که مترادف هستن ولی به این معنی نیست که در جایگاه دیگه ای هم همان معنی را میدن.

ارسال پاسخ