021-88491488 ساعات تماس: 9 صبح تا 6 عصر
info@theloungelc.com

مرکز آموزش زبان دلانژ

۱۶ شهریور ۱۳۹۶

دوره‌ آشنایی با آزمون‌های دانشگاه کمبریج انگلستان

همه‌ساله بیش از یک میلیون نفر در جهان در آزمون‌های مختلف دانشگاه کمبریج شرکت می‌کنند. این آزمون‌ها در سرتاسر دنیا شناخته‌شده هستند و مدارکی که توسط آن دانشگاه صادر می‌شوند در سطح بین‌المللی از طرف مؤسسات آموزشی به عنوان مدارک معتبر مهارت‌های زبانی به رسمیت شناخته می‌شوند.

 

CE01

 

مدرک (KET (Key English Test

این مدرک و آزمون در سطح A2 در طبقه‌بندی ALTE قرار دارد و اولین آزمون از سری آزمون‌های زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج است. KET برای افرادی طراحی شده است که دانش انگلیسی آنها در سطح مقدماتی و حداقل مهارت زبانی لازم برای سفر به یک کشور خارجی است. شرکت‌کنندگان باید بتوانند نکات و مفاهیم اصلی متون ساده را دریابند و در موقعیت‌های عادی ارتباط برقرار کنند.

 

مدرک (PET (Preliminary English Test

این مدرک و آزمون در سطح B1 در طبقه‌بندی ALTE قرار دارد و دومین آزمون از سری آزمون‌های زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج است. PET برای افرادی طراحی شده است که دانش انگلیسی آن‌ها برای انجام فعالیت‌های اجتماعی روزمره مانند کار و تحصیل مناسب است. این آزمون نشان‌دهنده‌ی توانایی فرد در رویارویی با موقعیت‌های نسبتاً ساده، خواندن کتب درسی و مقالات ابتدایی و نوشتن متونی مانند نامه‌های شخصی و…. می‌باشد. شرکت‌کنندگان باید دامنه‌ی وسیعی از واژگان را بدانند و بتوانند زبان را به صورت مناسب در موقعیت‌های گوناگون به کار گیرند.

 

CE02

 

مدرک ( FCE (First Certificate in English
این مدرک و آزمون در سطح B2 در طبقه بندی ALTE قرار دارد و سومین آزمون از سری آزمون‌های زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج است. FCE برای افرادی طراحی شده است که توانایی زبانی آن‌ها برای بسیاری از اهداف روزمره (مانند تجارت و تحصیل) مناسب است. کسانی در این آزمون موفق می‌شوند که به دامنه‌ی وسیعی از واژگان تسلط داشته، بتوانند در گفتگوها شرکت کرده و ساختارهای مناسب زبان را در موقعیت های مختلف بکار گیرند . FCE نشانگر سطح میانی Intermediate در زبان انگلیسی بوده و دارنده‌ی گواهینامه‌ی آن می‌تواند از آن برای ورود به بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات استفاده نماید. از آنجا که این آزمون بر اساس شرایط واقعی زبانی تدوین شده است، گواهینامه آن برای تحصیل یا کار مفید است .

 

مدرک (CAE (Certificate in Advanced English

این مدرک و آزمون برای افرادی طراحی شده است که توانایی زبانی آن‌ها برای بیشتر اهداف مانند تحصیل و تجارت مناسب است . موفقیت در این آزمون نشان‌دهنده‌ی توانایی استفاده موثر از زبان انگلیسی در بسیاری از موقعیت‌های اجتماعی و تخصصی است. CAE توسط دانشگاهها و مؤسسات تحصیلات عالی در بسیاری از کشورها به عنوان مدرکی به حساب می‌آید که نمایانگر دانش و توانایی مناسب برای تحصیل در رشته‌هایی است که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند . تقریباً تمام دانشگاه‌ها در انگلستان و بسیاری از مؤسسات و دانشگاه‌ها در آمریکا، CAE را به رسمیت می‌شناسند. سئوالات بر اساس فعالیت‌های شبه‌واقعی تدوین شده‌اند و نشان‌دهنده‌ی توانایی فرد در استفاده از زبان در تمام موقعیت‌های کاربردی است. کسانی که در این آزمون موفق شوند قادر خواهند بود به راحتی در جلسات و بحث‌ها شرکت کرده و به‌سهولت به گفتگو بپردازند. متون را بفهمند و بتوانند انواع متون از جمله نامه و گزارش‌های تجاری را به راحتی بنویسند. این افراد به انواع صورت‌های گفتاری و نوشتاری، رسمی و غیر رسمی و چگونگی استفاده از آن‌ها در موقعیت‌های گوناکون تسلط کافی دارند .

 

CE04

 

مدرک ( CPE ( Certificate of Proficiency in English

این مدرک و آزمون بالاترین مدرک از سری آزمون‌های زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج برای افراد غیر انگلیسی‌زبان است و برای افرادی طراحی شده است که توانایی زبانی آنان به سطح بسیار بالایی رسیده است و می‌توانند در همه‌ی موقعیت‌ها، زبان را به درستی به کار گیرند. کسانی‌که در این آزمون موفق شوند به سطحی از زبان رسیده‌اند که دانش و توانایی آن‌ها تقریباً با یک انگلیسی‌زبان تحصیلکرده برابر است. CPE گواهی بسیار با ارزشی است برای کسانی‌که می‌خواهند در خارج از کشور به کار یا تحصیل بپردازند و یا به حرفه‌هایی چون تجارت، پزشکی و مهندسی روی آوردند. گواهینامه CPE توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در بسیاری از کشورها، تمام دانشگاه‌های انگلستان و تعداد کثیری از دانشگاه‌های آمریکا پذیرفته می‌شود .

مدرک (YLE (Yong Learners English – ویژه‌ی کودکان و نوجوانان
این آزمون در سه سطح Starters ، Movers ، Flyers برگزار می‌گردد. بالاترین این سطوح Flyers در سطح A2 در طبقه‌بندی ALTE قرار دارد که تقریباً هم‌سطح با آزمون KET است. سطوح Starters و Movers در سطح A1 در چهارچوب ALTE قرار دارد . این آزمون شامل هر چهار مهارتِ شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن است و تأکید آن بیشتر بر روی مهارت‌های گفتاری و شنیداری است.

 

پیش ثبت نام

ارسال پاسخ