09120138760 ساعات تماس: 10 صبح تا 6 عصر
info@theloungelc.com

دوره‌های آنلاین (لایو) دلانژ

به پورتال آموزش آنلاین مرکز زبان دلانژ خوش اومدین. کلاس‌های ما، هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین (لایو) برگزار می‌شن. شاید تا حالا تجربه‌ی شرکت در کلاس‌های آنلاین رو نداشتین و یا با وجود شرکت در این نوع دوره‌ها به نتیجه‌ی دلخواه نرسیدین. و یا حتی ممکنه این سوال براتون پیش اومده باشه که آموزش آنلاین چی هست و در کشورهای مختلف و کشور ما به چه صورتی برگزار می‌شن. یا اینکه فکر می‌کنید چه چالش‌هایی در مسیر آموزش آنلاین وجود داره؟ برای پاسخ به این سوال‌ها و سایر ابهاماتی که ممکنه داشته باشین، متن زیر رو  براتون آماده کردیم. امیدواریم بعد از خوندن متن زیر درک واضح‌تر و شفاف‌تری نسبت به آموزش آنلاین پیدا کنین.

آموزش آنلاین چه مزایایی داره؟ 

نظام‌های یادگیری به‌راحتی دچار تغییر نمی‌شن. معمولاً در مسیر تغییر روش از شیوه‌های معمول آموزشی به یک مسیر جدید و نیازموده، مقاومت زیادی وجود داره. علاوه بر این برای عملی‌شدن تغییرات بزرگ و موثر در روش و یا فناوری به‌کار رفته در آموزش، به تغییرات سیستماتیک احتیاج داریم. از گذشته تا به‌حال همواره یادگیری با حضور شاگرد و مربی در یک فضای مشترک مقدور و میسر بوده. بنابراین هر چند متدهای آموزشی در طول سال‌ها دچار تغییرات عمده ای شدن و بشر با به‌کارگیری علم مدرن همواره به‌دنبال بهبود این متدها و کسب نتایج بهینه‌تر بوده؛ اما شرایط همچنان ایجاب می‌کرد که شاگرد و مربی در یک مکان جغرافیایی مشترک جمع بشن و خب این مسئله محدودیت‌هایی رو به هر دو طرف تحمیل می‌کرد.

عصری که در اون زندگی می‌کنیم تحولات تکنولوژیک شگرفی رو به‌دنبال داشته که گاهی همراهی با این روند سریع و پر شتاب، ایجاد تغییر برای اقشار مختلف از جمله معلمین و کسانی که طالب یادگیری هستن  و تمام مراکز مرتبط رو دشوار کرده. تحولات و ایده‌های نو به‌ویژه در زمینه‌ی آموزش مجازی به‌حدی گسترده و سریع بوده که گاهی حتی توسط پیشگامان حوزه‌ی آموزش هم به‌خوبی به‌کار گرفته نشده، و یا به علت پراکندگی و تنوع سیستم‌های جدید، کاربران و آموزندگان رو دچار آشفتگی کرده.

پس از طی‌شدن دوران پر تلاطمی در ایده‌پردازی و پیاده‌سازی نظام‌های آموزشی جدید، به‌ویژه در حوزه‌ی آموزش مجازی، با ارتقای قابل توجه سرعت اینترنت و تنوع قابلیت‌های سرویس‌های تحت وب وارد عصر نوینی شدیم. در حال حاضر شیوه‌های آموزش مجازی هم به‌صورت زنده و هم ضبط شده، در سیر تکاملشون به‌حدی از پختگی رسیدن که به‌طور گسترده و در ابعاد جهانی به‌کار گرفته می‌شن. امروزه کاربران و مربیان می‌تونن با استفاده از اپلیکیشن‌هایی که به‌راحتی روی موبایل، تبلت و کامپیوتر قابل نصب هستن، در حداقل زمان، از سرویس‌های آموزشی آنلاین به هر دو صورت زنده و ضبط‌شده استفاده کنن.

از میان دو سرویسی که ذکر شد، دوره‌های آموزشی ضبط‌شده به کاربر این امکان رو می‌دن که آهنگ یادگیریشون رو خودشون تعیین کنن. اما مزیت اصلی رو باید برای دوره‌های زنده‌ی آنلاین قائل شد که علاوه بر اینکه مزایای زیاد دیگری هم دارن، عملاً  قابلیتشون با کلاس‌های حضوری برابری می‌کنه. از جمله: ایجاد بستری برای برقراری مکالمه‌ی تصویری با چند کلیک، امکان ارسال فایل در طول جلسه، شنیدن و یا دیدن انواع محتوای رسانه‌ای آنلاین یا آفلاین که توسط مربی و شاگرد به‌طور همزمان صورت می‌گیره، امکان بهره‌گیری از وایت برد مجازی و در نهایت امکان مرور جلسه‌ی ضبط شده در هر زمان. همه‌ی اینا کمتر بهانه‌ای رو برای عدم استفاده از چنین سرویس‌هایی به‌‌دست می‌ده.

امروزه و با گستره‌ی وسیع خدماتی که از طریق این سرویس‌ها ارائه می‌شن، کاربران می‌تونن تنها با داشتن یک دستگاه متصل به اینترنت پرسرعت، در هر کجای کره‌ی خاکی، از یادگیری لذت ببرن. به‌طوری که علاوه بر دسترسی آنی به محتوای کلاس زنده و یا ضبط شده، دغدغه‌ی جابجایی و صرف وقت و انرژی در ترافیک رو هم نداشته باشن.

گسترش آموزش آنلاین و مزایایی که داره، ما رو امیدوار می‌کنه که بتونیم در راستای تحقق اهداف زیر قدم‌هایی، هر چند کوچک، برداریم:

۱. کمک به تحقق عدالت آموزشی با توجه به امکان دسترسی بیشتر به محتوای آموزشی از هر مکان و زمان. ( از اونجایی که متاسفانه بیشتر امکانات آموزشی مطلوب در شهرهای بزرگ متمرکز شده‌اند.)

۲. فراهم‌کردن امکان آموزش و یادگیری برای مربیان و آموزندگان کم‌توان جسمی جامعه که امکان شرکت در جلسات آموزشی حضوری را ندارند و حتی در صورت حضور در جلسات با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.

۳. کمک به حفظ محیط‌ زیست با در نظر گرفتن استفاده کمتر از کاغذ، کاهش ترافیک شهری و آلودگی هوا

۴. استفاده‌ی بهینه از زمان و جلوگیری از اتلاف وقت

و اما کلاس‌های آنلاین دلانژ. کلیک کنید : )