09120138760 ساعات تماس: 10 صبح تا 6 عصر
info@theloungelc.com

مرکز آموزش زبان دلانژ

20 ژوئن 2021

lexical resource

lexical resource

در این سری بلاگ ها راجع به writing ielts task 2 صحبت کردیم. گفتیم که Task achievement آیلتس در دنبال کردن دستورالعمل ها خلاصه میشه و برای موفقیت در آزمون آیلتس باید این دستورالعمل ها رو دنبال کنین. در ادامه راجع به coherence and cohesion صحبت کردیم. وقتی میخوایم یک متن بنویسیم، متن باید انسجام (coherence) داشته باشه و cohesion به نحوه استفاده ما از واژگان و ساختارهای دستوری برای ایجاد ارتباط بین ایده های داخل متن برمیگرده. در این بلاگ قصد داریم راجع به lexical resource صحبت کنیم.

 

Lexical resource یکی از ۴ معیار اصلی نمره دهی و ارزیابی آزمون آیلتس هست که بر روی محدوده واژگان candidate تمرکز میکنه.Lexical resource  به معنی واژگان هست.

candidate باید از واژگان مفید که غیر معمول هستن در آزمون آیلتس استفاده کنه. بعنوان مثال به جای modern technology از عبارت cutting-edge technology استفاده کنه. Examiner همیشه به دامنه و دقت شما به واژگان نگاه میکنه و ارزیابی میکنه که چطور برای بیان نظر خود به درستی از واژگان استفاده کردین. هرچه از دامنه وسیع تری از واژگان بطور صحیح و مناسب استفاده کنین، نمره بهتری در آزمون آیلتس کسب میکنین. استفاده از کلمات بسیار غیرمعمول، عالی یا هرکلمه ای درست نیست. شما فقط باید درک کنین که واژگان مرتبط با موضوه کافیست.

در ادامه چند tip را بررسی میکنیم که به شما کمک میکنن تا examiner را تحت تاثیر قرار بدین.

ارسال پاسخ