09120138760 ساعات تماس: 10 صبح تا 6 عصر
info@theloungelc.com

مرکز آموزش زبان دلانژ

British vs. American accent
7 فوریه 2021

British accent VS. American accent از کدام یک استفاده کنیم؟

accent بریتانیایی یا آمریکایی؟ کدوم درسته؟ از کدوم باید استفاده کنم؟

همه اینا سوالاتی هستن که زبان آموزان تمام وقت باهاشون درگیرن و بنظر میرسه تا این لحظه کسی نتونسته جواب قانع کننده ای به این سوال بده. صحبت کردن مهم ترین بخش یادگیری یک زبان هست. وقتی یه نفر میخواد میزان درک ما از یک زبان رو بفهمه ازمون میخواد حرف بزنیم بخاطر همین هم داشتن لهجه الویت پیدا میکنه.

در این مقاله ما این سوال رو بررسی میکنیم، راجع به هر دو accent حرف میزنیم و سعی میکنیم برای این سوال جواب درستی ارائه بدیم. در بحث  listening  میتونیم انتخاب کنیم که کدوم لهجه کار بشه ولی برای speaking ، کسی که زبان مادریش انگلیسی نیست خیلی کم پیش میاد که بطور کامل و مسلط با اون accent صحبت کنه. در کل کسی که قصد داره یکی از این دو لهجه رو یادبگیره و به اون تسلط کافی داشته باشه باید کفش آهنی به پا کنه و باید روی مخارج آوایی و تولید اصوات خیلی کار بکنه. در آخر هم باید بدونین که لهجه کمترین اهمیت رو در بحث آموزش داره و مهمترین موارد استفاده درست از ساختارها و برقراری ارتباط هستن. اگه زبان آموز نتونه ساختار درستی بسازه، حرف زدن با غلیظ ترین لهجه ها هم ارزشی نداره.

اولین سوالی که باید از خودتون بپرسید اینه که کدوم یکی رو دوست دارم؟ شما حتما هر دوی این لهجه ها رو شنیدین پس باید تصمیم بگیرین که کدوم یکی از اونها براتون جذاب تره و دوس دارین با اون لهجه صحبت کنین.

دومین سوال اینه که به کدوم یک از اونا احتیاج دارین؟ اگه قراره برای ادامه تحصیل برین آمریکا خب منطقیه که روی لهجه آمریکایی تمرکز کنین ولی اگه قراره با شرکت بریتانیایی همکاری داشته باشین یا در دانشگاه های انگلیس درس بخونین پس سعی کنین روی لهجه بریتانیایی کار کنین.

با جواب دادن به این دو تا سوال مسیر براتون روشن میشه و نیازتون رو درک میکنین و برحسب اون شروع به یادگیری کنین.

 

American accent

 

 

لهجه آمریکایی

لهجه آمریکایی محبوبترین و پراستفاده ترین لهجه هست. لهجه اصلی آمریکایی، لهجه نیویورکی هست. این لهجه در طول سالها بواسطه سینما، موسیقی و تلویزیون در کل جهان پخش شده. شاید به این دلیل که حالت غیررسمی داره و قابل فهم تره.

 

British accent

 

 

لهجه بریتانیایی

اولین چیزی که با شنیدن لهجه بریتانیایی به ذهن بیشتر مردم میرسه، شبکه BBC  هست. اتفاقا لهجه اصلی بریتانیایی، BBC accent  هست. لهجه بریتانیایی حالت خشک و تا حدودی رسمی داره و خیلی هم بخاطر همین از یادگرفتن این لهجه صرف نظر میکنن ولی نباید فراموش کرد که جذاب ترین لهجه، لهجه بریتانیایی هست. این لهجه هم هوادارای خودش رو داره و پیچیده تر از لهجه آمریکایی هست.

یه نکته رو درنظر داشته باشین که شهرهای مختلف انگلیس و آمریکا با یه لهجه صحبت نمیکنن و تفاوتی بین لهجه های اونا هست. مثالا اهالی لندن خیلی از لهجه دانکستر و بیرمنگام چیزی متوجه نمیشن. قطعا ما نمیخوایم همه این لهجه ها رو یادبگیریم و بیشتر سعی میکنیم روی دو لهجه آمریکایی و بریتانیایی که خواهان بیشتری دارن کار کنیم ولی هرکدوم از این دو لهجه رو که انتخاب کردین فراموش نکنین که تفاوت های بینشون رو هم یادبگیرین.

حالا تصمیم گیری با شماست که کدوم یکی از این لهجه ها رو انتخاب کنین.

ارسال پاسخ