09120138760 ساعات تماس: 10 صبح تا 6 عصر
info@theloungelc.com

مرکز آموزش زبان دلانژ

21 سپتامبر 2019

PPP

 

 

 

یکی از متودولوژیهای آموزش به زبان آموزان EFL  با نام ۳p یا (PPP (presentation, practice,production شناخته شده که از ۳ مرحله تشکیل شده :

Presentation

مرحله اول ارایه هست یعنی ارایه مطلب در قالبی که زبان آموزان باهاش آشنایی دارن درست مثل وقتی که یک مربی شنا برای یاد دادن حرکت کرال به شاگرداش اول بیرون استخر حرکت رو بهشون نمایش میده.

Practice

مرحله دوم تمرین هست که در اون به زبان آموزان یک فعالیت داده میشه که فرصت دارن مطلب جدید رو تمرین کنن و باهاش آشنا شن و در عین حال از طرف معلمشون به میزان محدود و مناسبی کمک دریافت کنن. در ادامه مثال قبلی مربی شنا به شاگرداش اجازه میده که حرکت کرال رو داخل آب تمرین کنن در حالیکه خودش به اندازه کافی نزدیکشون هست و تشویقشون می‌کنه.

Production

مرحله سوم تولید هست که زبان آموزان مطلب جدید رو در قالب فعالیتی که معلم بهشون داده استفاده میکنن و کمکهای کوچکی هم از معلمشون میگیرن. مانند وقتی که مربی شنا به شاگرداش اجازه میده که خودشون حرکت رو به تنهایی اما در میزان کم در آب انجام بدن.

متودولوژی های جدید دیگه ای هم شروع شدن مثل (TBL  (task based learning و (ESA (engagement, study,activation اما نشون داده شده که معلم‌های EFL با PPP راحت ترن و حتی هر معلمی که متودولوژی PPP رو یاد بگیره می‌تونه ESA و TBL رو هم استفاده کنه چون در واقع این دو روش همون PPP هستن با میزانی تغییر.

ارسال پاسخ