09120138760 ساعات تماس: 10 صبح تا 6 عصر
info@theloungelc.com

مرکز آموزش زبان دلانژ

کلاس گروهی یا دروس خصوصی
11 فوریه 2021

کلاس گروهی و کلاس خصوصی, مزایا و معایب

کلاس گروهی یا دوره خصوصی، برای بهبود زبان کدام بهترین انتخاب است؟

یکی از مسائل مهمی که زبان آموز قبل از شروع دوره آموزشی با اون مواجه میشه اینه که کدوم بازدهی بیشتری داره، کلاس گروهی یا خصوصی؟ کاملا مشخصه که هر دوی این کلاسها مزایا و معایب خودشون رو دارن. انتخاب بین این دو بستگی به زبان آموز و نیازهای اون داره.

اگه زبان آموز عملکرد خوبی در کارهای گروهی داره و میتونه متمرکز باشه، واضحه که با شرکت در کلاس های گروهی فیدبک خوبی میگیره. شرکت در این دوره باعث میشه زبان آموز teamwork  خوبی داشته باشه و علاوه بر مدرس از بقیه زبان آموزان هم فیدبک بگیره. در کلاس های گروهی زبان آموزان ایده های مختلفی را به اشتراک میذارن و این موضوع باعث میشه اشتیاق اونها برای یادگیری بیشتر بشه. حالا میرسیم به یکی از بزرگترین عیب های کلاس گروهی. برنامه کلاس های گروهی رو عموما با معیارهای cefr تنظیم میکنن که بسیار طولانی هست. برای مثال زبان آموز برای رسیدن به سطح upper intermediate  چیزی نزدیک به ۱۰۰۰ ساعت باید صرف یادگیری زبان بکنه که میشه گفت در این عصر و با این سرعت سرسام آوری که اطلاعات در حال بروزشدن هستن غیرممکنه که چنین زمانی صرف بشه. حالا باتوجه به معیارهای cefr و با استفاده از روش های کاملا علمی زمان رو کاهش داد تا بتونیم به زمان های کمتر دست پیدا کنیم. ( رجوع شود به توضیح روش ماکرو )

درباره کلاس خصوصی یکی از مهمترین مزایتهاش اینه که، دوره متناسب با نیازهای هر زبان آموز تنظیم میشه. در این دوره موارد مختلفی در روند دوره دخیل هستن مثل background  زبان، روش و سبک یادگیری زبان آموز و خود زبان آموز. یکی از برتری های کلاس خصوصی نسبت به کلاس گروهی این هست که هیچ جایی برای مخفی شدن و هیچ راه فراری وجود نداره. در کلاس های گروهی به خاطر تعداد زبان آموزان و محدودیت زمانی ممکنه مدرس وقت برای همه زبان آموزان نداشته باشه که بعضی از زبان آموزان از این موقعیت استفاده میکنن و در بحث ها شرکت نمیکنن. ولی در کلاس خصوصی اینطور نیست. مدرس زمان کافی برای شناسایی نیازهای شما و فیدبک دادن روی ماژول های یادگیری زبان داره. در دوره ای که اطلاعات هر هفته بروز میشن فاکتور زمان خیلی مهمه مخصوصا در بحث آموزش و یادگیری. کلاس خصوصی سریعترین راه برای یادگیری زبان هست بخصوص برای adults، چون همه ی ما با بحث کمبود زمان مواجه هستیم.

در کلاس خصوصی مبحث بطور خاص برای شما customize شده، مدرس میتونه در مورد نقاط قوت شما، و زمینه هایی که باید روی آنها کار کنین، تمرکز کنه. مباحث کاملا برحسب نیازهای شما پیش میرن، میتونید با توجه به نیازهاتون سرعت حرکت رو کم یا زیاد کنین. مدرس توجه کامل روی بخش production   شما داره و میتونه به راحتی و بدون نگرانی راجع به زمان روی production شما feedback  دقیق بده. این توجه کامل و feedback  مداوم به شما کمک میکنه سریعتر به مرحله self-correction برسین. و در آخر کلاس خصوصی خوب باید همه ی معیارهای کلاس زبان کارآمد رو که در پست های قبل توضیح دادیم دارن.

 

محیط آموزشی مناسب

https://www.theloungelc.com/%d9%85%d8%ad%db%8c%d8%b7-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8/

ارسال پاسخ