021-88316408 ساعات تماس: 10 صبح تا 6 عصر
info@theloungelc.com

مرکز آموزش زبان دلانژ

۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

منبعی برای یادگیری لهجه‌ی انگیسی (British)

خیلی از زبان‌آموزان زبان انگلیسی رو با لهجه‌ آمریکایی یاد گرفتند. دلیل‌ش هم اینه مخاطب یادگیرنده‌ی فارسی‌زبان به‌خاطر وجود فیلم‌های هالیوودی و سریال‌های آمریکایی زیادی که وجود دارند تماس بیشتری با لهجه‌ آمریکایی پیدا می‌کنه. از طرفی لهجه‌ی آمریکایی از نظر خیلی‌ها لهجه‌ “قشنگ‌تر”ایه و آدما معمولاً نسبت به لهجه‌ بریتیش یا استرالیایی گارد می‌گیرند و کسی که می‌گه لیسنینگم خوبه بیشتر منظورش اینه که اگه لهجه‌ طرف آمریکایی باشه لیسنینگ‌ش خوبه. حالا بماند که لهجه‌ بریتیش هم طرفدارای خاص خودش رو داره و خیلی از زبان‌آموزان از همون اول گوششون رو به لهجه‌ بیریتیش عادت می‌دن. خب این اصلاً بد نیست و خیلی هم خوبه. ولی مشکل اصلی زمانی پیش میاد که بخواین در آزمون آیلتس شرکت کنین. اکثر متقاضیان آیلتس با اینکه سطح زبان خوبی دارن ولی در آزمون لیسنینگ آیلتس به مشکل برمی‌خورند چون با نحوه‌ی تلفظ و لهجه‌ بریتیش آشنایی ندارند. برای موفقیت در لیسنینگ آیلتس لازمه که گوش‌تون رو به لهجه‌ بریتیش عادت بدین. این کار رو می‌تونین با گوش‌دادن به منابعی که لهجه‌ بریتیش دارن مثل BBCPodcasts انجام بدین.

لهجه‌ بیریتیش و استرالیایی جزء لهجه‌های استاندارد در آزمون آیلتس به حساب میان و اگه با این لهجه‌ها آشنایی نداشته باشین، کار سختی رو در پیش خواهید داشت. توصیه می‌کنیم با دیدن ویدیوهای آموزشی مختلف که در یوتیوب خیلی هم زیاد هستن از الان شروع کنید و قوانین تلفظ و لهجه‌ استرالیایی و بیریتیش و تفاوتشون رو با لهجه‌ آمریکایی یاد بگیرین. برای مثال اگر در گوگل عبارت‌های زیر رو جستجو کنین به نتایج خوبی می‌رسین:

– Features of British/Australian accent
– British/Australuan accent guide
– How to speak like a British/an Australian

 

در کنار موارد بالا لینکی می‌خوایم به‌تون معرفی کنیم که شامل یه فایل پی‌دی‌اف به همراه چندین فایل صوتیه که قدم‌به‌قدم نحوه‌ی تلفظ بریتیش استاندارد رو به‌تون آموزش می‌ده. اگر متقاضی آیلتس هستین، ایمیل‌تون رو در لینک زیر وارد کنین و فایل‌های پی‌دی‌اف و صوتی مرتبط رو دانلود کنین. مطمئن باشین با تمرین مداوم این فایل و گوش‌دادن به فایل‌های صوتی‌ش بسیاری از مشکلات‌تون در لیسنینگ آیلتس برطرف می‌شه.

بعد از بازکردن لینک و ثبت ایمیل‌تون یک ایمیل شامل فایل‌های آموزشی براتون ارسال می‌شه و از اونجا می‌تونین مطالب رو دانلود کنین:

http://bit.ly/45sebbe

ارسال پاسخ